MERCOM ELEKTRONİK ÜRETİM SÜRECİ

Arge danışmanınız olarak projelendirmeyi  yapıyor veya tarafınızdan hazırlanmış olan detaylı bilgileri içeren dosyanızı teslim alıyoruz. Bunu takiben  ARGE sürecimiz başlıyor ve ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere çözümler üreten size özel tasarımınızı oluşturuyoruz. Tasarımı tamamlanmış projenizi uygulamaya almak için öncelikle karşılıklı mutabakata varmamız gerekiyor. Mutabakatın sağlanmasının ardından projeniz uzman arge ekibimiz tarafından uygulanmaya başlıyor ve arge çalışmalarımız sonucunda projenizi gerçekleştirilerek ortaya prototip ürünü çıkarıyoruz. 

Sıra prototip ürünü test etmeye geliyor. Pilot ürün, Laboratuvar ve Saha testleri sürecini başarılı şekilde tamamladıktan sonra ise Seri Üretim için hazır oluyor. Bu noktada proje sahibi tarafından istenildiği taktirde seri üretimi de üstleniyoruz. Bünyemizde dizgi tezgahı bulundurmuyoruz ancak tecrübesine güvendiğimiz profesyonel dizgi işi ile uğraşan çözüm ortaklarımızla üretim kısmının bu safhasını birlikte çalışıyoruz. Bu kısımda Mercom Elektronik olarak sizin adınıza satın alma, planlama, test ve kutulama aşamalarını da üstleniyoruz. Bu yöntem ile süreç içerisinde ortaya çıkabilecek hataları kontrolümüzden geçiriyor ve ortadan kaldırıyoruz böylece proje sahibine herhangi bir sorun yansıtmıyoruz. Nihayetinde proje sahibine en son hali ile kullanıma hazır ürünler teslim ediyoruz. 

Her adımda kontrol prensibini benimsiyor ve test süreçlerine çok önem veriyoruz böylece üretimden kaynaklanan hatalarının oranı %2' nin altında tutuyoruz. Arge danışmanlığımız üretim sürecinin başından sonuna kadar tüm aşamaları kapsıyor ve ürünlerine üretim garantisi veriyoruz. Ayrıca üretim sonrasında çıkabilecek sorunları da teknik servisi vererek yine garanti altına alıyor böylece iş ortaklarımızın ürünler üzerindeki sorumluluğu en az seviyede tutuyoruz. Birinci önceliğimiz müşteri memnuniyeti  olduğundan ürünlerinize sahip çıkmayı kendimize ilke ediniyoruz.

        Üretim süreci aşamalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Elektronik Bileşenlerin Temini
  • PCB Temini
  • Tamamlayacı Bileşenlerin (kablo, kutu,v.b) Temini
  • Dizgi ve Montaj Yapılması
  • Test ve Kutulama