HAKKIMIZDA                

                  1993 Yılında yola çıkan Mercom Elektronik, 2000 yılında kendisine yeni bir yön vererek Elektronik, Bilgisayar ve Mekatronik Mühendislerinden oluşan ilk Arge Laboratuvarını kurmuştur. Mercom, başlangıçtan itibaren bilgi üretmeye öncelik veren bir Arge şirketi olarak çok sayıda çözüm ortaklığı yapmış ve başarıya imza attığı özel tasarım projeleriyle müşteri memnuniyetini arttırmıştır. 2012 yılına gelindiğinde ise Anonim Şirketine dönüştürülmüştür. 

                  Sektörlerinde öncü ve Elektronik çözümlere ihtiyaç duyan orta ve büyük ölçekli şirketlere " Kontrol - Haberleşme ve Gömülü Sistemler ile Güç Elektroniği ve Endüstriyel Otomasyon Sistemleri" alanlarında tasarımlar yaparak hem deneyimini hem de sektörde bilinirliğini arttırmıştır. Mercedes, Man, Temsa, Otokar, Otoyol gibi büyük otobüs üreticileri Mercom tarafından geliştirilen çeşitli teknolojileri kullanmışlar ve halen kullanmaya devam etmektedirler. Otomotiv sektörü ile sınırlı kalmayan Mercom, Uzaktan izleme ve Kontrol sistemleri üzerine çeşitli ürünler geliştirmiş ve bu alanda Ethernet ve GSM Tabanlı Sistemler ile sektörde büyük beğeni toplamıştır. Diğer yandan Tekstil Üreticilerine de yönelik Endüstriyel ürünler geliştiren Mercom Elektronik: Dok Sarma Makinesi Otomasyonu, Dokuma Tezgahlarının Uzaktan İzlenerek Üretim Performansı ile personel performansının takip edilmesini sağlayan sistemler ayrıca üretim maliyetlerinin hesaplanarak takip edildiği ve geriye dönük raporların alındığı Üretim Takip programlarını geliştirmiştir.

                    Bunlara ek olarak günümüzde ise, Endüstriyel ve Ev tipi Su Artırma Cihazı Kontrol Sistemleri; GSM Modül Uyumlu Fan ve Motor Kontrol Sistemleri; Mekan Kokulama Kontrol Sistemleri; Elektrikli Kombi Kontrol Sistemleri ile Uzaktan İzleme ve Kontrol Sitemleri gibi alanlarda gerçekleştirdiği Arge projelerini hayata geçirerek çözüm ortakları adına seri üretimlerini yapmakta ve son kullanıcaya ulaştırmak üzere hazır hale getirilen ürünlerini kendilerine teslim etmektedir.