AR-GE

Araştırma Geliştirme çalışmalarının temel amacı işletmelerin piyasada güçlü şekilde rekabet edebilmesini ve ekonomik olarak gelişmesini sağlamaktır. Bu kapsamda MerCom Elektronik olarak sizlere Yeni Ürün ve Sistem Tasarımı veya Mevcut Ürünlerin geliştirilmesi alanında hizmet vermekteyiz. Bu süreci şöyle tanımlayabiliriz. 

Projelendirme : Proje veya fikir sahibi ile ortak yürüttüğümüz bu süreçte öncelik verimli bilgi alışverişi ve projenin doğru anlaşılmasıdır. Tanış toplantısını takiben projeniin yol haritasını ve konsept tanımını yapıyoruz.

Öncü  Tasarım : Talebiniz doğrultusundaprojenizin yapılabilirliğini aratırarak elektronik Donanım ve Yazılım gereksinimlerini belirliyoruz. Sonrasında iş planını hazırlıyor ve ortaya proje maliyetini çıkartıyoruz. Sizlere yaptığımız sunum neticesinde mutabakata varmamız durumunda proje çalışmalarını başlatıyoruz.   

Prototip Oluşturma ve Test İşlemleri: Demo tasarımları nihai hale getirdikten sonra üreim öncesi son ürün prototipini hazırlıyoruz. Bu protoip üzerinde herhangi bir donanımsal ve yazılımsal değişiklik yapılmayacağınıı kabul ediyoruz. Prototip ürünü Laboratuvar ve Saha testlerine tabi tutuyoruz ve bu testlerle birlikte çalışma ortamı  şartları ile kullanıcı deneyimlerine ait geri bildirimleri de değerlendiriyoruz.

Proje Onayı : Prototip Ürün onay testlerini başarıyla geçtikten sonra üretime hazır hale gelmiş oluyor. Bu noktada isterseniz MerCom Elektronik olarak sizin için üretim sürecinide gerçekteştirebiliyoruz. Böylece planlama, satınalma, kalite kontrol ve test süreçlerini yürütüyor ve ürünlerinizi doğrudan son kullanıcıya teslim ediyoruz.